Võta ühendust

Sõiduki ostuhind
•Minimaalselt 2 500 EUR (ilma käibemaksuta)

Sõiduki vanus liisinguperioodi lõpus

• kuni 12 aastat jääkväärtuseta kapitalirendi ja jääkväärtuseta järelmaksu puhul
• kuni 10 aastat kasutusrendi ja jääkväärtusega kapitalirendi ning jääkväärtusega järelmaksu puhul

Esimene sissemakse

• alates 10% sõiduki ostuhinnast
• alates 25% sõiduki ostuhinnast juhul, kui sõiduki vanus liisingulepingu sõlmimise hetkel ületab 9 aastat

Suurem sissemakse aitab igakuist liisingumakset oluliselt vähendada. Seega, kui soovid tasuda väiksemaid kuumakseid, tasub mõelda sellele, kas Sul on võimalik tõsta esimese osamakse suurust.

Maksimaalne liisingulepingu periood
• kuni 6 aastat kapitalirendi puhul
• kuni 5 aastat kasutusrendi, jäägiga kapitalirendi ning jäägiga järelmaksu puhul

Liisitav sõiduk võib olla kas uus või kasutatud ning liisinguperioodi pikkus sõltub sõiduki vanusest.

Intress
Intressimäär sõltub sissemakse suurusest, liisinguperioodi pikkusest ja sõiduki margist. Samuti võetakse arvesse kliendi sissetulekud ning varasem maksekäitumine. Üldjuhul on kasutatud sõidukite puhul intress kõrgem kui uutel sõidukitel, kuna liisingfirma jaoks tähendab see suuremat riski.

Jääkväärtus
Jääkväärtuse jätmine liisinguperioodi lõppu vähendab igakuist liisingumakset. Jääkväärtus sõltub liisinguperioodi pikkusest, planeeritavast läbisõidust ning sõiduki margist. Kasutusrendi puhul määrab jääkväärtuse konkreetsele sõidukile määrab vara müüja.

Keskmine jääkväärtus kasutusrendi puhul sõiduki maksumusest
• 1-aastase liisinguperioodi puhul kuni 80%
• 2-aastase liisinguperioodi puhul kuni 60%
• 3-aastase liisinguperioodi puhul kuni 50%
• 4-aastase liisinguperioodi puhul kuni 40%
• 5-aastase liisinguperioodi puhul kuni 30%

Sõiduk peab olema liisinguperioodiks kindlustatud.

Kuumakse
Kuumakse suurus sõltub vara maksumusest, sissemakse suurusest, liisinguperioodi pikkusest, jääkväärtusest ja intressimäärast. Lisaks igakuisele liisingu kuumaksele, tuleb arvestada sõiduki kindlustusega seotud kulude ning sõiduki ülalpidamiseks vajaminevate hoolduskuludega.

Krediidi kulukuse määr tüüpnäitena

Krediidi kulukuse esialgne määr on 2,54% aastas järgmistel näidistingimustel: vara hind käibemaksuga 20 000 eurot, sissemakse 10%, jääkväärtus 25% (krediidi summa 18 000,36 eurot), periood 60 kuud, intressimäär 6 kuu Euribor + 2,1% aastas (06.06.2016 oli 6 kuu Euribor -0,153%, lepingus fikseeritud Euribor võib muutuda 6 kuu järel ja negatiivse baasmäära korral kohaldatakse baasmäärana 0%), lepingutasu 190 eurot. Arvutamisel ei ole arvestatud võimalikke vara registreerimiskulusid, riigilõive, hindamisakti tasu ning liiklus- ja kaskokindlustuse aastamaksete suurust. Krediidi kogusumma on 21 212,29 eurot ja tagasimaksete summa on 19 022,65 eurot. Määr on arvestatud eeldusel, et põhiosa ja intress makstakse tagasi igakuiste annuiteetmaksetena. Liisingu võtmisel tuleb sõlmida ka kasko- ja liikluskindlustus. Liisingteenuse pakkuja on AS DNB Pank. Tutvu finantsteenuste tingimustega aadressil www.dnb.ee/tingimused ning vajadusel konsulteeri asjatundjatega.
 

Suurenda- Suurenda+ Laadi alla Välju täisekraanilt